Основні види і розміри листів гіпсокартону

Основні види і розміри листів гіпсокартону

Для початку давайте визначимося, що ж із себе представляє гіпсокартон. Отже, це листовий матеріал для обробки приміщень, який складається з гіпсової основи і багатошарового картону з обох сторін, який в свою чергу захищає гіпс від псування, стирання, а так само стримує внутрішньо напруга гіпсу.
Багатьох початківців будівельників турбує питання про те який розмір листа гіпсокартону. Однозначно відповісти на цей запитання не можна, так як у продажу існують різні його види, які так само можуть відрізнятися за розмірами.
Але в основному, стандартний розмір аркуша гипсокартона становить 2,5 м. на 1,2 м. при цьому його товщина може варіюватися, починаючи від 9,5 мм і закінчуючи 12,5 мм
Відразу варто зауважити, що більш тонкі профілю слід застосовувати при створенні вигнутих конструкцій, а також конструкцій не правильної форми арочних і скривлених поверхонь. І навпаки більш товсті листи підходять під оздоблення приміщень.
Не так давно у продажу з'явилися, компактні листи гіпсокартону розміром 1,2 метра на 0,6 м., товщиною 12.5 мм Безумовно, процес їх монтажу і транспортування відбувається більш швидко і зручно, але при цьому по закінченню їх установки доведеться замазувати і закладати більшу кількість стиків.
Звичайний ГКЛ — в першу чергу застосовується для обробки стін, стель з гіпсокартону в сухих приміщеннях з кімнатною температурою
Гіпсокартон — вогнестійкий, застосовують у будівлях з підвищеною вимогою до пожежної безпеки
вГКЛ — або водостійкий, застосовується для оздоблення приміщень з підвищеною вологістю ванни, гаража. У свою чергу зроблений таким чином, що б максимально зменшити ступінь поглинання вологи, а так само просочений зовні водовідштовхувальним покриттям. Листи дуже зручно застосовувати для створення гіпсокартонних перегородок своїми руками в ваннах
У висновку цієї статті ми б хотіли дати вам кілька порад, на що слід звернути увагу при купівлі профілів з гіпсокартону.
Перше і найпростіше правило. Матеріал повинен бути абсолютно цілим, папір не зірвана, а сам лист рівна, без тріщин і сколів.
Друге на що слід звернути особливу увагу не намагаються вам продати так званий пакувальний лист. При виробництві, транспортуванні, навантаження, нижній лист в пачці з профілями піддається сильному зносу, у свою чергу виробник знаючи про цей факт ставить на такому листі спеціальне маркування, про те що даний лист є пакувальним і не допустимо в продаж. Але іноді не добросовісні продавці намагаються все таки продати даний товар не досвідченому покупцеві. Тому завжди слід звертати увагу на два даних факту.

Рубрики: