Стеля з гіпсокартону збираємо своїми руками

Стеля з гіпсокартону збираємо своїми руками

Як ви напевно вже здогадалися з заголовка цієї статті, сьогодні ми навчимося робити підвісні стелі з гіпсокартону своїми руками. Відразу хочу вас попередити, що ця робота не найпростіша, але чітко дотримуючись наших вказівок, безперечно у вас все повинно вийти.
Перший і напевно найголовніший плюс полягає в тому, що вони приховують всі нерівності, тріщини, сколи та дефекти звичайної стелі.
Другою перевагою є те, що вам не складе жодної праці самостійно вмонтувати в стелю декоративну підсвітку тим самим поліпшити освітленість або надати неповторний стиль своїй кімнаті, вентиляцію, витяжку або дзеркало, яке візуально збільшить простір в кімнаті і буде особливо добре виглядати над ліжком у спальні. А поєднання з оригінально виконаної перегородкою або виставленої на вході в приміщення аркою, додасть кімнаті шикарний і бездоганний вигляд.
Давайте вже нарешті більш детально розглянемо процес монтажу стелі з гіпсокартону своїми руками. Для початку нам необхідно вибрати тип гіпсокартону, основна відмінність це звичайно ж товщина листа, так якщо вибрати занадто тонкий лист, у вас не буде можливості в подальшому прикріпити люстру або дзеркало, він просто може не витримати таку вагу і зламатися.
Ми рекомендуємо використовувати лист товщиною 9,5 мм, така товщина оптимальна для кріплення зовнішніх світлових приладів та інших декоративних предметів, при цьому лист не буде занадто товстим, тим самим не буде красти простір. Дізнатися детальніше про розміри листа гіпсокартону його характеристиках і вазі.

Важливо зауважити, що якщо ви вирішили зробити своїми руками стеля з гіпсокартону у ванній кімнаті, необхідно вибирати спеціальні вологостійкі листи. Теж саме відноситься і до стель в лазнях і саунах, там необхідно вибирати листи з водостійким і вогнестійким покриттям.
Для закріплення підвісів ми буде використовувати анкер-клини або дюбель-цвяхи, так само для кріплення самих листів гіпсокартону рекомендуємо вам використовувати саморізи та спеціальні шурупи з буравчиком для металу.
Не забудьте купити стельовий і направляючий профіль, а також з'єднувальні краби, для кріплення напрямних.
Для початку потрібно відзначити на стінах рівень майбутньої стелі, найзручніше це робити, використовуючи лазерний рівень, але якщо його немає цілком підійде і водяний. Як ми вже говорили раніше, слід пам'ятати, що якщо стеля буде вбудоване освітлення або вентиляція, необхідно зробити відступ у 10-12 сантиметрів.
Після цього, до стіни за допомогою дюбелів кріпитися основний направляючий профіль, в якому попередньо висвердлюють отвори під них. Ми рекомендуємо кріпити профіль до стіни з інтервалом в 50-60 сантиметрів.
На наступному кроці паралельно до напрямного профілю на металеві анкери ми закріпимо так звані підвіси на які в свою чергу в подальшому буде кріпитися несучий профіль нашого гипсокартоного стелі.

Рубрики: